18.4.18

Fryzury w karnawale - So wirst du Schön – Ein Ratgeber In Allen Fragen zweckdienlicher Körperpflege – 2/1934

   Dzisiaj specjalnie dla Was, kolejne tłumaczenie z niemieckiego żurnala. Tym razem udało się je sporządzić wspólnymi siłami. Omawiany tekst to: Fryzury w karnawale, który ukazał się w małym pisemku; Jak być pięknym - Przewodnik po wszechstronnej pielęgnacji osobistej. Artykuł pióra anonima. Ukazał się w lutym 1934 roku. Dotyczy uczesań karnawałowych, a więc bardzo wymyślnych, z dużą ilością użytej pomady. Pomyślcie, jakim bólem było domycie włosów po takich eksperymentach. Na szczęście w większości były to peruki - nawet jeśli decydowano się na takie cuda, na włosach naturalnych, to to robiło się to od wielkiego dzwonu. To nie były fryzury codzienne, ale na wielkie wyjścia. I wbrew pozorom jak dowiecie się z lektury, zalecano nosić włosy długie.  


Małe głowy królują. Jeśli nadal do wykonania fryzury karnawałowej niezbędne jest wykonać tak wiele loków i fal, nie powinny one rozmywać kształtu głowy. stabilizacja i mocowanie wykonają dobrą robotę i ujarzmią zbyt niesforne loczki. Rozmieszczenie fal i pierścieni [chodzi tu o loki] jest różnorodne, dozwolone są nawet drobne części zapasowe [xD chodzi o treski albo inne sztuczne włosy] aby wykończyć lub dodatkowo udekorować spektakularną formę fryzury. części zamienne w postaci "catogans [koczki - przyp. Poli]" są wciąż bardzo popularne i stanowią odpowiednie zwieńczenie fryzury na linii szyi.

W tym sezonie karnawałowym większą uwagę zwraca się na biżuterię włosów, a także biżuterię na szyi i uszach. Zasadniczo decyduje się na harmonijnie dobrane zestawy, a metalowe łańcuszki, kule [tutaj użyto słowa "kugel" a nie "koralle", więc zostawiam jak jest] oraz klipsy cieszą się dużą przewagą nad innymi elementami. Komplety - wybierane często w dość jaskrawych kolorach - nadają [stylizacjom] szczególnie żywy wyraz, który jest dodatkowo stymulowany przez przybrązowione, posrebrzane czy jakkolwiek inaczej kolorowo przysypane włosy.
Moda karnawałowa zawsze jest kolorowa i skoczna w prowadzeniu swoich linii a bogato zdobione, prawdziwe dziecko karnawału - żywiołowe. W tym krótkim, wesołym czasie nie tylko mamy wolne głowy, ale i wolne czoło i szyję, z tego powodu będzie widocznych niewiele zakrytych jakąś fryzurą czół i jeszcze mniej spływających po szyi loków.
Wodna i trwała ondulacjA będą święcić triumfy, ponieważ mają one ogromne znaczenie w kwestii trwałości świątecznych fryzur. Ponieważ pełna zrozumienia moda kobieca pozwala w karnawale na wszelkie formy nie tylko fryzur ale i dekoracji, naszym paniom nie powinno sprawić żadnych trudności, aby odnaleźć właściwą [fryzurę] z naszego bogatego wyboru.


Zalakierowane loki - umocowane fale, przyprószone na kolorowo - egzotyczne akcesoria do włosów to detale, które pomogą karnawałowej fryzurze [osiągnąć] jej efekt.


Wymodelowana fryzura:
Tył i profil zalakierowanej fryzury dla krótkich włosów. 


Blond peruka lekko zalakierowana.
Pachnące, blond włosy są podtrzymywane lekkim lakierem z połyskiem, w formie, w której lśnienie jest znacznie zwiększone. Jedno ciemne pasmo będzie stanowiło efektowną  ozdobę dla blond główek.


Loki
Naturalna forma włosów. Dłuższe przednie włosy są zaczesane na tył głowy w szykowny lok, który może być także udekorowany kwiatami, bądź gwiazdkami, by zwiększyć efekt.  


Tył – przednią sprawą
Nie tylko dla kapelusza, ale także na potrzeby wieczoru, fryzura potrzebuje jak najdokładniejszego upięcia z tyłu głowy. To może brzmieć paradoksalnie, ale Tył, nie front jest najważniejszy zarówno dla wieczorowych sukien, jak i wieczorowych fryzur.


Zaleta długich, spiętych włosów: Nie ma takiego uczesania, którego nie da się z nimi zrobić [dla wszystkich powtarzających jak mantrę, że kiedyś noszono tylko krótkie włosy: kisses]


Wymyślne uczesanie, które wymaga ogromu profesjonalizmu i artystycznego talentu. Ta szykowna fryzura została zaprezentowana na konkursie „Institute du Proges de la Coiffure” w Londynie, budząc ogólny podziw.

Wieczorowe uczesanie nie zawsze musi być bombastyczne, nawet prosta fryzura ze skromną koafiurą nie zepsuje efektu całości.


Jeśli wpis się podobał, będę wdzięczna za małą kawę.

4 comments:

 1. Dobra robota! Bardzo przyjemnie czytało mi się artykuł, fajnie uzupełnił moją wiedzę wyniesioną z "okołomagisterkowych" poszukiwań :) Włosy mogły być długie, ale dzięki "przyciśnięciu" do głowy wyglądały na krótsze.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dziękuję bardzo :) Dokładnie tak, albo robiło się koczki różne dziwne i je chowało ;)

   Delete
 2. Chociaż nie jestem wielką fanką 20s i pierwszej połowy 30s (fe,fe,fe), to jestem pod wielkim wrażeniem :o !
  Fryzury są bardzo oryginalne, widać, że trzeba było im poświęcić sporo uwagi. A ile lakieru musiało na nie pójść...!
  Chapeau bas!

  P.S. Jak zwykle: post jest superowy :-D !

  ReplyDelete
  Replies
  1. pierwsza połowa 30sów i sukienki syrenki sa akurat dla mnie super, ale 20s sa fujka. :D Dziękuję

   Delete