24.11.16

Fashion Royalty - seria Katy Keene

    Jak może część z was wie, kolekcjonuję lalki, w dużej mierze mattelowskie potworki i księżniczki, chociaż po ostatnich rebootach Monster High i Ever After High jestem na nich śmiertelnie obrażona i niezwykle się cieszę, że udało mi się dostać parę Everek z pierwszej serii. Poza tym mam parę dragonów, ale to raczej temat na Płową Bestię ;)
    Niemniej ostatnio przeglądając lalkowe fora przyjrzałam się lalkom, które do tej pory nie przykuwały specjalnie mojej uwagi. Chodzi o Fashion Royalty. Te dość stylowe lale mające około 30 cm, najczęściej wychodzą w niewielkich seriach (czasami po 300-500 sztuk). W 2015 roku Integrity Toys wypuściło serię inspirowaną Katy Keene - dość frywolną królową komiksowego pin-upu.


Co prawda część kolekcji Fashion Royalty inspirowanej Katy Keene bardziej przypomina noirowe femme-fatal w swoich dopasowanych i dość zabudowanych kostiumach inspirowanych odzieżą z drugiej połowy lat czterdziestych, niż wesołą pin-upkę, ale trzeba przyznać, że lalki robią wrażenie. Ich pięknie ułożone loki również bardziej nawiązują do lat czterdziestych, niż pięćdziesiątych.
Szczególnie przypadły mi do gustu dwie pannice:
Ogromne wrażenie robią na mnie projekty ich kostiumów, są po prostu genialne, podobnie jak miniaturowe broszki i guziczki. Detale, których nie powstydziłyby się moje DID-y.
Pozostała część kolekcji trochę zajeżdża latami osiemdziesiątymi:

Nieśmiertelna Dynastia:
I znowu lata osiemdziesiąte:
Zdjęcia: oficjalne zdjęcia lalek ze strony producenta
A wam jak się podobają?

No comments:

Post a Comment