30.6.14

Ever After High - Dwupak - Holly i Poppy O'Hair

Na dwie córki Roszpunki nie musiałam długo czekać. Po dwóch tygodniach od czasu zamówienia, z USA dotarła do mnie przesyłka skrywająca dwie lalki z Ever After High. Dwie rudowłose piękności to Holly O'Hair, następna Roszpunka i jej siostra-bliźniaczka Poppy O'Hair. Pierwsza jest grzeczną i nieśmiałą królewną. Ta druga postanowiła zostać fryzjerką i lubi zaszaleć ze swoimi włosami. Chociaż siostry są diametralnie różne, co podkreślone jest dodatkowo przez ich ubiór, to są ze sobą mocno związane. Na całe szczęście Mattel nie sięgnął po kolejną historię z serii: niecierpiące się siostry. W przypadku panienek O'Hair postawiono na: "Jesteśmy od siebie różne, ale i tak się kochamy." Mała rzecz a cieszy (nawet jedynaka).
Przejdźmy do lalek. Zazwyczaj nie mam żadnych zastrzeżeń w stosunku do jakości Ever After High, tym razem mam jedno "ale". Tym "ale", nomen omen są włosy! Holly miała je strasznie poplątane na końcach, przez co musiałam trochę nasiedzieć się by doprowadzić je do ładu. Kilka kosmyków było czymś posklejane, ale udało mi się wszystko rozplątać. Z Poppy był inny, typowo mattelowski problem: niezliczone ilości gumy we włosach. Lalka miała na głowie regularną skorupę, która puściła po potraktowaniu jej ciepłą wodą i szamponem. 
Po trzydziestu minutach walki lalki prezentują się znacznie lepiej. 
W stroju Holly przeplatają się motywy kwiatowe i warkocze, oraz wizerunek wieży, w której osadzona była Roszpunka. Kwiaty widzimy w koronie Holly, na jej sukience i naszyjniku, bransoletce i torbie. Srebrzyste warkocze skrzą się na jej spódnicy. W pasie, wokół bolerka i na nadgarstku również widzimy warkocze. Obcasy Holly to dwie wieże. Trzecia kryje się w jej pierścionku. Srebrną wersje pierścionka posiada Poppy. W uszach Holly zamontowane są kolczyki w kształcie szczotek do włosów. Jej design jej zachwycający.
Poppy ma znacznie bardziej drapieżny wygląd, co widać już po jej make-upie. Zamiast kwiatów u Poppy dominują motywy nożyczek. Znajdziemy je w jej kolczykach, w broszce wokół szala, na jej sukience, czy na tyle jej obcasów. Poppy ma bardzo ciekawą torbę z wyjmowanymi akcesoriami: prostownicą, grzebieniem... i nożyczkami oczywiście. Warkocze również pojawiają się w designie Poppy. Widoczne są na jej sukience i w pasie, a także na pasku od torby.
Z początku miałam kupić ten zestaw tylko dla Holly, a Poppy komuś odstąpić, ale zmieniłam zdanie i obydwie Roszpunki zostają w mojej kolekcji.
Lalki w opakowaniu

Po rozpakowaniu i zabiegach fryzjerskich

Pierścionek Holly

Holly O'Hair

Sukienka Holly

Warkocze

Buty Holly

Poppy O'Hair

Wzór na sukience Poppy

Torba Poppy

Buty Poppy

2 comments:

 1. Holly wygląda niesamowicie. zawsze zaskakuje mnie w prezentowanych przez Ciebie lalkach dbałość o szczegóły, nigdy wcześniej nie zwracałam na to uwagi, dopiero Ty pokazujesz jakie to ważne i piękne jest. :)
  pozdrawiam.
  http://poprostumadusia.blogspot.com/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Holly jest cudowna :D jak lalkowa cukierkowa Simone Simons :D
   Dzięki

   Delete